Sugedo Plastikinis Langas? Kaip Atidaryti Užstrigusį Plastikinį Langą?


Jeigu sugedo plastikinis langas, tikėtina, kad susidursite su viena iš dviejų nemalonių situacijų, t. y. arba negalėsite atidaryti užstrigusio plastikinio lango ir tokiu atveju namai negalės būti tinkamai vėdinami, arba negalėsite uždaryti užstrigusio plastikinio lango ir namai nebus saugūs. Be to, jei langas užstrigęs ir neužsidaro, tarp lango ir rėmo esantis tarpas (plyšys) gali sukelti skersvėjų ir nepageidaujamą drėgmę aplink langus.

Jei plastikinio lango rankenos mechanizmas yra sugedęs, naudinga paprašyti profesionalaus langų montuotojo, kad tą mechanizmą apžiūrėtų. Daugelyje plastikinių langų yra įmontuota paprasta spyna, valdoma naudojant rankeną. Jei spynos mechanizmas lūžta ar užstringa arba jei pati lango rankena sulūžta, tikėtina, susidursite su problema, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą. Labai dažnai lango rankena lūžta, nes bandoma didele jėga atidaryti ar uždaryti langą – tokių veiksmų reikėtų vengti. Jeigu langas lengvai nesivarsto, tai požymis, kad atsirado kažkokių gedimų arba langą būtina kuo greičiau sureguliuoti. Toks plastikinių langų gedimas – kai kyla problemų su spyna ar rankena – yra vienas iš populiariausių, tačiau ne vienintelis.

Sugedo Plastikinis Langas: Kodėl Tai Įvyko?

Jei sugedo plastikinis langas ir svarstote, kaip atidaryti užstrigusį langą, priežasčių kodėl taip nutiko gali būti nemažai. Profesionalūs langų montuotojai vardija priežastis, kodėl su plastikiniu langu galėjo kilti problemų.

  • Sugedo lango pavaros mechanizmas – lango rankeną pasukti galima, tačiau langas neatsidaro. Gali būti, jog lūžo arba nuo ilgo naudojimo nusidėvėjo lango pavaros mechanizmas.
  • Lūžo apsauga nuo netinkamo ar netaisyklingo lango varstymo. Paprastai plastikiniuose languose yra įmontuojama apsauga nuo neteisingo lango uždarymo. Nors tai priklauso nuo langų gamintojo, nuo pasirinkto langų modelio, tačiau tokios apsauginės detalės funkcija visuomet tokia pati – neleisti pasukti rankenos, kol langas visiškai neuždarytas. Apsauginio mechanizmo funkcija sutrinka tada, kai ant jo prisikaupia dulkių ar įvairių nešvarumų, kai jis laiku nesutepamas ar varstomi langai nuolat naudojant jėgą. 
  • Lūžo lango furnitūra. Kai langas nuolat varstomas netaisyklingai, furnitūra gali lūžti. Kita šio defekto priežastis – natūralus nusidėvėjimas, ypač jei plastikiniai langai eksploatuojami dešimtmečius.
  • Problemos su furnitūros sujungimu. Furnitūra susideda iš kelių dalių, kurios tarpusavyje sujungiamos pasirinktu būdu, t. y. sukniedijant, supresuojant ar „suneriant“. Jei furnitūra sujungta kniedėmis arba presu, tai varstant langą sunku jį sugadinti. O dalių „sunėrimas“ – kai į specialų lovelį su dantukais įsistato kita dalis su dantukais – problemų kelia dažniau. Kai svarstoma, kaip atidaryti užstrigusį langą arba kaip jį uždaryti, neretai nusprendžiama panaudoti jėgą, tačiau tai gali sukelti tik dar rimtesnį gedimą – viena furnitūros dalis gali visiškai išsinerti iš kitos.
  •  Problemos su tarpinėmis. Būna, jog langų tarpinės išsilydo arba prišąla. Išsilydo ir prilimpa jos dažniausiai tuo atveju, kai yra daug ir dažnai veikiamos tiesioginių saulės spindulių. Tokiais atvejais leidžiama langą atidaryti panaudojant jėgą. O jeigu tarpinės yra prišąlusios, tuomet jėgą naudoti draudžiama, nes tokiais atvejais atidarant langą tarpines galima suplėšyti.

Jei sugedo plastikinis langas ir svarstote, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą, kitą kartą nenumokite ranka į atsiradusius smulkius defektus – vos juos pastebėję, šalinkite.

Kaip Atidaryti Užstrigusį Plastikinį Langą?

Kad galėtumėte atidaryti užstrigusį plastikinį langą, pirmiausia, reikia žinoti priežastis, kodėl sugedo plastikinis langas. Lengvais ir greitai išsprendžiamais lango gedimais laikomi rankenos defektai (pavyzdžiui, lūžusi rankena) ar prišąlusi tarpinė. Pirmuoju atveju tereikia atsukti šonuose esančius du varžtus ir pakeisti rankeną nauja. O antruoju atveju reikia palaukti, kol temperatūra sušils ir tarpinė atitirps arba panaudoti daugiau jėgos ir atidaryti plastikinį langą (jei tarpinė prilipusi nuo karščio).

Tačiau jei sugedo plastikinis langas dėl rimtesnių priežasčių (pavyzdžiui, lango furnitūros), tuomet reikės imtis rimtesnių priemonių, kad pavyktų atidaryti užstrigusį plastikinį langą arba kad jį suremontuotumėte.

Dalijamės geriausiais patarimais, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą:

  •  Pareguliuokite apatinį lango vyrį ir pastumkite varčią tinkama kryptimi.
  •  Ištraukite viršutinio vyrio kaištį, kad atlaisvintumėte kampą ir galėtumėte atidaryti užstrigusį plastikinį langą. Tiesa, toks būdas tinkamas tik tuomet, jei defektai susiję su lango atvertimo fiksavimu arba žirklių dalyje.
  •  Bandykite laužti langą plokščiu atsuktuvu – įkiškite jį tarp lango rėmo ir varčios. Tokiais atvejais padidėja tikimybė sulaužyti lango profilį, todėl atidaryti užstrigusį langą tokiu būdu reikia itin atsargiai.

Langų ekspertai dalijasi patarimu, kaip lengviau išlaužti ir atidaryti užstrigusį plastikinį langą.

Reikia išimti stiklo paketą iš varčios, nes pastarąją, kai ji be stiklo paketo, galima lengviau išlenkti ir išvengti lango paketo skilimo.

Taip pat siekiant atidaryti užstrigusį plastikinį langą, reikia įvertinti, ar lange nėra įmontuotų nuo įsilaužimo apsaugančių apkaustų. Jei yra, tuomet nepavyks patiems išlaužti lango, galite sulaužyti rėmą. Ir apskritai, savarankiškai bandant atidaryti užstrigusį plastikinį langą, visuomet išlieka tikimybė ką nors sulaužyti, subraižyti. Jei pastebite, kad nepavyks atidaryti užstrigusio plastikinio lango, kvieskite meistrą, kuris profesionaliai nuspręs, ką daryti jei sugedo plastikinis langas ir kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą. Be to, jis pasirūpins ir pakeis reikiamas lango dalis, tad tikėtina, jog sutaupysite daugiau laiko sau.

Vieno, visiems atvejams tinkamo būdo, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą, nėra. Tai priklauso ir nuo lango modelio, ir nuo gedimo, ir nuo kitų veiksnių. Gali būti, jog lange įmontuota furnitūra, kuri saugo nuo įsilaužimo, tuomet tokius plstikinius langus atidaryti bus labai sunku. Tačiau gali būti ir tokių langų gedimų, kuomet atidaryti užstrigusį plastikinį langą bus gana paprasta. Jei sugedo plastikinis langas ir nežinote, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą, nes tam neužtenka jūsų turimų žinių, pagalbos galite kreiptis į profesionalus.

Comments are disabled.