Kaip Paruošti Plastikinius Langus Žiemai?


Plastikiniai langai yra itin populiarus produktas – jie pasirenkami dažniausiai (palyginti su mediniais ar kitos rūšies langais). Ir langų funkcija yra labai svarbi – daro tiesioginę įtaką namų orui, kambario temperatūrai. Dauguma įsitikinę, kad atsižvelgiant į nuolat augančias energijos kainas ir atitinkamai augančius mokesčius už komunalines paslaugas (ypač šildymo), labai svarbu, kad langai būtų ne tik teisingai pasirinkti ir sumontuoti, bet ir laiku bei kokybiškai sureguliuoti. Ypač aktualu tai daryti prieš žiemą, nes brangi namų šiluma gali nesunkiai pracirkuliuoti pro netinkamai sureguliuotus langus ir „šildyti“ gatvę. 

Šiame straipsnyje pateiksime langų paruošimo žiemos sezonui instrukcijas. Taip pat negailėsime patarimų, kaip pašalinti nedidelius trūkumus, tokius kaip varčios įlinkimas ir pan., kurie taip pat yra pasirengimo atitinkamiems temperatūros pokyčiams (skirtingiems sezonams) dalis.

Pasirengimas Reguliuoti Plastikinius Langus

Paprastai pasirengimas plastikinių langų reguliavimui priklauso nuo tinkamų įrankių pasirinkimo ir probleminių lango sričių nustatymo. Tikslinga kiekvieną iš etapų aptarti išsamiau.

Kaip Paruošti Plastikinius Langus Žiemai: Įrankio Pasirinkimas

Norint sureguliuoti langą prieš žiemą, dažniausiai pakanka šešiabriaunio rakto. Retesniais atvejais gali prireikti žvaigždutės tipo rakto, specialaus tvirtinimo rakto su ovaliu įdubimu (ovaliems fiksavimo kaiščiams). Retų rūšių jungiamąsias detales galima reguliuoti įprastu atsuktuvu arba netgi replėmis. Vis tik Lietuvoje plastikiniai langai dažniausiai reguliuojami specialiu 4 mm šešiabriauniu rakteliu.

Kaip Paruošti Plastikinius Langus Žiemai: Vietos, Kurias Reikia Reguliuoti

Vietos, kurias reikia koreguoti, paprastai nustatomos taip:

  1. Išsiaiškinkite, ar būtina sureguliuoti lango rėmus. Tai padaryti galite įvertindami, ar  langai yra sandarūs, ar pro juos nesiskverbia šaltas oras. 
  2. Jeigu įtariate, kad langų reguliavimas reikalingas, tuomet pasiruoškite įrankį (pavyzdžiui, šešiabriaunį raktą), atverkite langą ir susiraskite ekscentrikus – lango furnitūros detalę – kurie išdėstyti pagal visą lango perimetrą. 
  3.  Įvertinkite, ar langų ekscentrikai tvirtai užveržti, ar atsilaisvinę. Jeigu atsilaisvinę, o jūs norite tinkamai paruošti plastikinius langus žiemai, tuomet šešiabriaunį raktą sukite pagal laikrodžio rodyklę – priveržkite ekscentrikus ir tokiu būdu padidinkite lango sandarumą. Ruošiant langus vasarai, reikėtų elgtis priešingai – sukti raktą prieš laikrodžio rodyklę, kad sandarumas būtų mažesnis.
  4. Tiesa, ekscentrikai gali būti skirtingų tipų – apvalūs arba ovalūs – todėl kiekvienu atveju atskirai reiktų apsvarstyti, kaip atlikti reguliavimo darbus ir tinkamai paruošti plastikinius langus žiemai. Pavyzdžiui, jei ekscentrikams reguliuoti tinka šešiabriaunis raktas, pasinaudokite aukščiau duotu patarimu. O jei ekscentrikas yra apvalus, tuomet prireiks kitų veiksmų.

Norėdami paruošti plastikinius langus žiemai, raktu pasukite apvalų ekscentriką 180 laipsnių kampu, kad jame esantis specialus taškas būtų kambario pusėje. Vasaros sezono metu ekscentriko taško pozicija turėtų būti lauko (išorės) pusėje.

O jeigu ekscentrikai yra ovalūs, tuomet iš standartinės padėtis, juos reiktų pasukti 90 laipsnių kampu, priklausomai nuo to, ar reikia plastikinius langus paruošti žiemai, ar vasarai. Plastikinių langų su ovalo formos ekcentrikais pavyzdys pateikiamas apačioje. 

Taigi norint plastikinius langus pritaikyti skirtingiems metų laikams, būtina tinkamai reguliuoti lango prisispaudimą prie rėmo. Jei kaskart plastikinius langus ruošite žiemai tinkamai, didelė tikimybė, jog išvengsite greito langų nusidėvėjimo ir prailginsite jų eksploatacijos laiką. Pasinaudodami šiame straipsnyje pateiktais patarimais, galėsite įvertinti visus šiuolaikinių plastikinių langų privalumus ir ilgus metus džiaugtis išsaugota puikia jų būkle.

Comments are disabled.