Kaip Reguliuoti Plastikinius Langus?


Plastikiniai langai yra aukštos kokybės ir juos reguliuoti reikia labai retai. PVC langai turi vyrius ir atsiveria į šonus nuo lango rėmo. Jei pastebite defektus lango šonuose ar apačioje, jei langus tapo sunku atverti, greičiausiai teks sureguliuoti langus – pasukti lango rėmo vidinėje pusėje esančius varžtus. Pagal laikrodžio rodyklę sukant varčia keliasi, prieš laikrodžio rodyklę –  leidžiasi. Patarimų yra ir daugiau.

1 METODAS. LANGO RĖMO AUKŠČIO REGULIAVIMAS

 1. Patikrinkite varčios apačią, ar ji lygi su rėmu. Kelis kartus pabandykite atidaryti ir uždaryti langą. Jei uždarant langą jaučiamas kliuvinys, rankenėlė uždaroje padėtyje sunkiai valdoma, tai, greičiausiai, išsireguliavo varčia.
 • Kita vertus, jei varčia uždarius langą nekontaktuoja su lango rėmu ir yra maždaug 0,16 cm pasislinkusi virš jo, veikiausiai teks mažinti lango aukštį.
 • Lango varčia yra varstomas lango ar durų rėmas, įrėminantis šviesai laidžią arba nelaidžią lango ar durų dalį, kad langas galėtų būti atidaromas ir uždaromas.
 1. Visiškai atverkite langą. Tokiu būdu bus lengviau prieiti prie mažų varžtų, kuriuos turėsite atsukti, kad pakeistumėte lango aukštį.
 • Kadangi lango reguliavimas gali užtrukti 15–20 minučių, planuokite tai daryti dieną ir atsižvelkite į orų prognozes (kad nebūtų lietaus).
 1. Atsukite 4 varžtus, laikančius lango rėmą kairėje pusėje. Atidarę plastikinį langą pamatysite keturis mažus varžtus, laikančius metalinę juostą prie lango rėmo. Kiekvieną iš šių varžtų pasukite po vieną kartą.
 • PVC lango korpusas yra metalinis profilis, tvirtinamas tiesiai prie medinio lango rėmo. Vyriai, leidžiantys atidaryti ir uždaryti langą, taip pat tvirtinami prie korpuso.
 • Reguliuodami lango aukštį, neatsukite varžtų, laikančių vyrius prie rėmo.
 1. Atsukite varžtus, laikančius lango rėmą dešinėje pusėje. Dabar, kai atsukote varžtus kairėje lango pusėje, atsukite varžtus ir dešinėje rėmo pusėje. Kaip ir anksčiau, kiekvieną varžtą pasukite po 1 kartą prieš laikrodžio rodyklę, kad atsuktumėte.
 • Visiems 8 varžtams, laikantiems lango varčią prie rėmo, greičiausiai prireiks didelio atsuktuvo. Išbandykite skirtingo dydžio atsuktuvų galvutes, kol rasite tokią, kuri idealiai tiks.
 1. Norėdami reguliuoti aukštį, pakelkite lango varčią. Atsukę 8 varžtus galėsite reguliuoti (pakelti arba nuleisti) langą. Paslinkite langą žemyn (jei langas neužsidarė iki galo) arba aukštyn (jei uždaromas langas kliudydavo rėmą).
 • Gali tekti išlaikyti lango svorį, kol varžtai vėl bus priveržti.
 1. Sureguliavę varčią, priveržkite 8 varžtus. Kai langas bus sureguliuotas, kiekvieną iš 8 varžtų, kuriuos anksčiau buvote atsukę, sukite pagal laikrodžio rodyklę, kad juos priveržtumėte. Tada keletą kartų pabandykite uždaryti – atidaryti langą, kad įsitikintumėte, jog jis tinkamai funkcionuoja.
 • Šiuo metu jūsų PVC langas turėtų būti tvirtai prigludęs prie rėmo (kai būna uždarytas). Tai taip pat pašalins ir kitus defektus, ypač nesandarumą.

2 METODAS. LANGO FIKSACIJOS (UŽRAKTO) PADĖTIES REGULIAVIMAS SIEKIANT GERESNIO SANDARUMO

 1. Atidarykite PVC langą ir suraskite fiksatorių (užraktą). Jei PVC langas atsiveria į išorę, o ne į viršų, varčią galite perkelti į priekį arba atgal. Pažvelkite į apatinę atidaryto lango pusę, maždaug per vidurį tarp spynos ir varčios apačios.
 • Fiksatoriaus (užrakto) padėties sureguliavimas užtikrins didesnį sandarumą.
 • Šis lango elementas dar vadinamas „ilguoju apatiniU fiksatoriumi“, o dalis, leidžianti reguliuoti fiksatoriaus padėtį, vadinama „galvUTE“.
 1. Įkiškite specialų raktą į fiksavimo galvutę. PVC langų fiksatoriams dažnai yra naudojamas „Allen“ veržliaraktis.
 • Jei neturite „Allen“ veržliarakčio, jų komplektą galite įsigyti vietinėje įrankių parduotuvėje.
 1. Pasukite veržliaraktį pagal laikrodžio rodyklę arba prieš laikrodžio rodyklę, priklausomai nuo to, ar norite užraktą perkelti į apačią, ar į priekį. Pasukus raktą pagal laikrodžio rodyklę, užraktas pasislenka atgal (toliau nuo fiksatoriaus mechanizmo) ir padidėja langui daromas spaudimas, kai jis uždarytas. Tai pagerina sandarumą.
 • Pasukus raktą prieš laikrodžio rodyklę, langas bus uždarytas. Išbandykite šį metodą, jei langas iki galo neužsifiksuoja arba jei norint jį užrakinti reikia panaudoti daug jėgų.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Sunku stumdyti PVC langą. Kaip jį sureguliuoti?

Pabandykite visiškai atidaryti langą ir atsukti po 4 varžtus, esančius kairėje ir dešinėje rėmo pusėje. Tada pakelkite arba nuleiskite lango rėmą, kad jį sureguliuotumėte. Baigę priveržkite visus 8 varžtus, kad langas būtų tvirtai laikomas, ir uždarykite.

Ką daryti jei langas labai nesandarus?

Norėdami geriau užsandarinti langą, galite pabandyti sureguliuoti užrakto (fiksatoriaus) padėtį. Atidarykite langą ir suraskite užrakto (fiksatoriaus) reguliavimo galvutę. „Allen“ veržliarakčiu pasukite jį atgal, kad padidintumėte lango spaudimą, kai jis uždarytas.

Kodėl PVC langas tinkamai neužsidaro?

Jums gali tekti pakoreguoti lango rėmo aukštį, kad langas tinkamai užsidarytų. Atidarykite langą iki galo ir atsukite po 4 varžtus, esančius kiekvienoje rėmo pusėje. Tada šiek tiek pastumkite langą žemyn ir prisukite visus 8 varžtus. Uždarykite langą, kad pamatytumėte, ar viskas gerai. Jei reikia, galite atlikti daugiau koregavimų.

PATARIMAS

PVC taip pat vadinamas vinilo dailylentėmis. Medžiaga, naudojama PVC gamybai, yra kieta, standi ir tvirta. Tad norintiems aukštos kokybės langų, plastikiniai langai yra geriausias pasirinkimas.

Comments are disabled.